Pomiń zawartość →

Zaproś Chopina do siebie – 13.08.2021r. – godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy,

Stowarzyszenie Wokół Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy zapraszają na koncert „Zaproś Chopina do siebie”.

Głównymi wykonawcami koncertu będzie pianista – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza Mariusz Woźniak. Jako drugi wykonawca muzyki Chopina będzie zdolny, dobrze zapowiadający się młody wykonawca – 11 letni Adam Woźniak. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „PER ASPERA AD ASTRA” oraz ogólnopolskiego konkursu pianistycznego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jego talent dostrzegł prof. Bogumił Nowicki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W programie będą na żywo wykonywane najbardziej znane walce, mazurki, preludia czy utwory znane z filmu „Pianista” Romana Polańskiego – Nokturn cis-moll opus pośmiertny, czy chyba najbardziej znane Preludium e-moll Op. 28 Nr 4.

W trakcie koncertu będzie zaprezentowana historia ukazująca życie i twórczość genialnego polskiego kompozytora, jego dokonania i wkład w polską kulturę muzyczną oraz propagowanie jej za granicą podczas emigracji.

Opublikowano w Aktualności