Pomiń zawartość →

Koncert Espresso Doppio

W dniu 3 października (sobota) o godzinie 16:00 pod czołgiem w Lubrzy zapraszamy serdecznie na koncert międzynarodowego trio, w którym miesza się włoska energia z polską wirtuozerią.

Duet Espresso Doppio to kolektyw muzyczny wywodzący się z centralnych i południowych Włoch. Luigi Leoni oraz Giuseppe Antonacci równo dwa lata temu przyjechali do Wrocławia i zostali u nas na stałe. Niesamowita, głęboka barwa głosu oraz genialna południowa gitara to znaki rozpoznawcze tego duetu. W ciągu 2 lat zagrali ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą, gościli na największych scenach i festiwalach, zostali wytypowani do promowania Polski i miasta Wrocław na międzynarodowych dniach Pragi oraz obecnie rozsławiają Nasz kraj w słonecznej Italii z teledyskiem Bella Ciao, który został zrealizowany podczas projektu Dachy Wrocławia. Obecnie związani z wrocławską Sceną pod Regałem, której dyrektoruje Michał Hadasik, który będzie im towarzyszyć podczas koncertu na fortepianie. Espresso Doppio najczęściej porusza się w takich gatunkach muzycznych jak jazz, gipsy jazz, folk, blues i rock.

Podczas koncertu słyszymy wcześniej wspomnianego wrocławskiego pianistę Michała Hadasik, związanego prawie dekadę z sceną muzyczną stolicy dolnego śląska. Aranżer, tekściarz, animator kultury i propagator piosenki literackiej w Polsce. Obecnie prowadzi na stanowisku dyrektora artystycznego Scenę pod Regałem w kawiarni Literatka, która skupia prawie 100 artystów z Polski i z zagranicy.

Koncert będzie obfitował w repertuar nawiązujący do piosenek ze słonecznej Italii, energetycznej Hiszpanii oraz sensualnej Kuby. Nie zabraknie Swingu oraz jazz’owego zacięcia, wszystko to okraszone wspaniałymi anegdotami i gawędą w wykonaniu Michała Hadasika.

Zapraszamy serdecznie!

Opublikowano w Aktualności