Pomiń zawartość →

Szanowni Państwo, *Wiadomość z ostatniej chwili. Nie lada gratka. Profesor Jerzy Bralczyk będzie u nas w towarzystwie Michała Ogórka – dziennikarza, felietonisty, satyryka, krytyka filmowego.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z wybitnym językoznawcą, profesorem Jerzym Bralczykiem, które odbędzie się w dniu 3 czerwca 2023 r.(sobota) o godzinie 16:00 w sali widowiskowej w budynku Urzędu Gminy w Lubrzy.🥳☺️

Profesor Jerzy Bralczyk jest specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jest wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Jest także autorem wielu słowników i publikacji z zakresu wiedzy o języku, m.in.: „Przestrogi i rady językowe”, „Słownik poprawnej polszczyzny”.

Na spotkaniu profesor Bralczyk opowie o najnowszych trendach i zjawiskach w języku polskim, a także odpowie na pytania publiczności. Będzie to niepowtarzalna okazja do posłuchania i porozumienia się z jednym z najbardziej znanych i cenionych ekspertów językowych w Polsce.

Zdjęcie z Archiwum WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze.

*Wstęp wolny.

*Z wydarzenia będzie fotorelacja.

Opublikowano w Aktualności